Popüler Bir Youtuber Olmanın Şifreleri

Popüler Bir Youtuber Olmanın Şifreleri

Artık hemen hemen herkesin youtube.com üzerinde takip ettiği popüler youtuberlar bulunmakta. Nasıl bir web sayfa sahibi text içerikler üretiyorsa youtuberlarda video içerikler üreterek takipçi kazanmaya çalışıyorlar.

Youtuber Olmak İçin Neler Gerekli?

  1. Öncelikle kendi başınıza çekim yapmak her ortamda mümkün olmayabilir bu yüzden arka planda görünmeyen en azından bir takım arkadaşına ihtiyacınız var.
  2. Video çekimleri için elbette iyi bir kameraya ihtiyacınız var. Telefonumun kamerası yeterli olmaz mı? Amatör olarak videolar yüklemek istiyorsanız elbette yeterli olacaktır ama bu işi emek vermek istiyorsanız ses ve görüntü kalitesi iyi olan kameraları tercih etmeniz gerekiyor.
  3. Profosyonel bir kamera ve birde mikrofon aldığınızda işi daha kaliteli yapabiliyorsunuz. Sokakta röportaj yapmak istediğinizde profosyonel kamera ve mikrofon her zaman 1 adım önde olmanızı ve daha çok dikkate alınmanızı sağlayacaktır.
  4. Montaj işlerini yapabilmeniz için kaliteli bir ekran kartı ve işlemciye sahip bilgisayarınız olması şart. Olmadığında en ufak montaj işleri için saatlerinizi harcayabilirsiniz.
  5. Bilgisayar, kamera ve mikrofon tamam geriye senaryolarınızı oluşturma kısmı kalıyor. Bu işin en önemli kısmı kısa ve ilgi çekici senaryolar oluşturmak. Gelişi güzel video çekimleriyle pek bir başarı sağlanması mümkün değil. Bu yüzden her zaman bir ürünün işin mutfağında hazırlanması gerekiyor.

Youtuber olmak istiyorsanız popüler youtuberlardan ilham alabilirsiniz.

Ülkemizdeki en popüler ve takipçi sayısı fazla olan youtuberlar şu şekilde:

  1. Orkun IŞITMAK  Benim en beğendiğim youtuberlar arasında ilk sıralarda olduğu için kendisini ilk sıraya yazdım. Gerçekten kendinizi videolarına kaptırdığınız zaman saatlerce vakit geçirebilirsiniz. Orkun’un bu aralar sponsor desteğide iyi olsa gerek dahada kaliteli içerikler çıkarmaya başladı.
  2. Ruhi ÇENET İlgi çekici videoları ve gerilimli ses tonuyla izleyicilerin bir hayli ilgisini çekmeyi başarmış bir youtuber.
  3. Enes BATUR Takipçisi bir hayli fazla olan bir youtuber fakat bir çok videosunu izlememe rağmen hiç eğlenemedim. İşin aksi tarafı Enes videolarında kendisi çok eğleniyor fakat ben takipçilerinin Enes Batur’u neden takip ettiğine anlam veremedim. Sanırım bana hitap etmiyor kendisi. Bir takipçisi yorum kısmına neden takip ettiğini açıklarsa bizde bilgilenmiş oluruz.
  4. Hayrettin Televizyon programlarındanda herkesin bildiği hayrettin bu aralar youtube için videolar çekiyor. En son eyfel kulesine Türk Bayrağı asma girişim oldukça başarılı. Hayrettin ekip olarak çalışıyor ve maddi olarakta oldukça iyi durumda sanırım çünkü yurt dışında amatör youtuberlara göre maliyetli sayılacak videolar çekebilmekte.
  5. Tostçu EROL‘u da unutmamak lazım yakında tostçuluğu bırakıp tamamen youtuberluğa girişirse şaşırmamak lazım. Bir hayli takipçisi var ve diğer youtuberlardanda oldukça destek görüyor. Samimi tavırları izleyicileri bir hayli etkilemiş durumda.

Genellikle her erkek youtuberlardan bahsettik. Bunların yanı sıra bayan youtuberlarda bulunuyor. Fakat bayan youtuberların konuları genellikle makyaj ve yemek olduğu için erkeklere pek hitap etmiyor.

 

Orkun Işıtmak’ın eğlenceli bir videosuyla makalemize son verelim.

Bir sonraki makalemizde youtuberlar ne kadar kazanıyor. Youtube üzerinden ne kadar para kazanmak mümkün bunu tartışacağız.