HTC’nin en yeni telefonu HTC U Play teknik özellikleri

HTC’nin en yeni telefonu HTC U Play teknik özellikleri

HTC firmasının orta segment içerisinde yer verdiği HTC U Play modelinin teknik detaylarını açıklamak istiyoruz.

HTC U Play ekran özellikleri

1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde bulunan HTC U Play telefonunda tercih edilen ekran tipi olarak 5.2 inçlik bir ekran boyutu yer almaktadır. Süper LCD ekran modeli bulunan bu telefonda kullanılan ekran modeli ise Gorilla Glass. Ara yüz olarak kendi ara yüzünü tercih eden firma HTC Sense özelliği ile gelmektedir. Ekran gövde oranında ise % 70. 04 oranı gayet başarılı.

HTC U Play kamera ve batarya özellikleri

2500 mAh batarya gücü ile karşımıza çıkan bu telefonda konuşma süresi 15 saat. Hızlı şarj özelliği bulunan HTC U Play modeli bu bataryası ile biraz düşük bir kullanım ömrü sunmaktadır.

HTC U Play modelinde tercih edilen kamera özelliği ise arka kamerada 16 MP çözünürlük ile dikkat çekmektedir. Video çekim çözünürlüğü olarak 1080 piksel de kullanıcılarına hizmet veren bu telefonun ön kamerası da 16 MP çözünürlük ile karşımıza çıkmaktadır. Odak uzaklığı konusunda 28 mm özelliği ile orta segment telefonlar arasında başarılı bir çekik açısı sunmaktadır.

HTC U Play temel özellikleri

8 çekirdek ve 1.8 GHZ işlemcisi bulunan HTC U Play modelinde 3 GB RAM kapasitesi yer almaktadır. 32 GB Dahili depolama alanı bulunan bu telefonda SD kart desteği ile hafızanın 1 TB’a kadar çıktığını belirtmek istiyorum.

4 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkan bu telefonda Pembe, beyaz, mavi ve siyah renkler bulunmaktadır. Kapak malzemesi cam olan HTC U Play telefonda çerçeve ise Metal olarak dikkat çekmektedir.