Facebook Snapchat’ten Özellik Aşırmaya Doymadı

Facebook Snapchat’ten Özellik Aşırmaya Doymadı

Facebook hikâye özelliği nedir? Facebook hikâye özelliği önce SnapChat daha sonra İnstagram ve son olarak Facebook üzerinde kullanılan bir uygulamadır.  Facebook hikaye özelliği henüz ülkemizde yer almayan fakat yabancı ülkelerde test aşamasında olduğu bilinmektedir.

Facebook’a yeni gelen bu özelliğin adı “Facebook Hikayeleri” olacak. Fakat Facebook daha özelliğin yatırım ve araştırma aşamasındadır. Özelliğe verilen isimin pek yaratıcı olmadığı düşünülmektedir. SnapChat konsepti ile aynıdır fakat Facebook hikayelerinde 1 dakika kadar sürebilen hikayeler oluşturmanıza olanak sağlanmaktadır. Facebook ve Messenger üzerinde bu özellik aynı anda interaktif olacaktır. Yüzünüze göre uygun AR modu uygulayabilecek ve bunu yüzünüzü tarayarak yapabilecek. İnstagramda olduğu gibi Facebook hikayelerinde de hikayeye mesaj atılabilecek. Facebook hikayeleri 24 saat boyunca kalacak 24 saat sonunda tamamen silinecek. Uygulama sayfasının üst bölümünde yer alacak ve hikayeye atılan resimler, videolar buradan izlenebilecek. Facebook hikaye özelliği ne zaman gelecek? Diye soracak olursanız henüz kesin bir tarih verilmediği şuan yurtdışında uzun süredir test aşamasında olduğu bilinmektedir.

Facebook’ta Hikaye

Facebook hikaye özelliği nasıl yüklenir? Sadece özelliğin Facebook’a geleceğini ve bazı özelliklerini biliyoruz. Tarihi bile kesin olmadığı için nasıl yüklenir sorusuna net bir cevabımız yok. Fakat tahminlere göre bu özellik geldiğinde Facebook uygulamasına bir güncelleme gelmesi beklenmektedir. Güncellemeyi yaptığınız takdirde siz de Facebook hikaye özelliğini kullanabileceksiniz.

Facebook kendini sürekli geliştiriyor ve  geliştirmeye devam edecek gibi görünüyor. Başarılı bir sosyal ağ olan Facebook önce Facebook güvenli anahtar ve daha sonrasında Facebook hikaye özelliği ile eskisinden daha fazla ilgi göreceğe benziyor. Facebook’un başarılı bir uygulama olduğunu kuruluş tarihinin üzerinden kaç yıl geçtiğine bakarak anlayabiliriz. Oldukça güvenli, kolay kullanılabilen ve eğlenceli bir sosyal ağ olmayı başarmıştır.