Engelli Sitelere Nasıl Girilir

Engelli Sitelere Nasıl Girilir

İnternet kullanımının giderek arttığı günümüzde kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı sorunların başında bazı sitelere getirilen erişim yasakları gelmektedir. Özellikle ülkemizde ve Dünya üzerinde meydana gelen olaylara bağlı olarak bazı sitelerin zaman içerisinde yasaklanması kullanıcıların bu sitelere girişlerinin tamamıyla engelleme şansı tanımamaktadır. Bu yüzden merak edilen soruların başında gelen Yasaklı sitelere girmek için yapılması gerekenler hakkında sizlere önemli bilgiler aktaracağız.

Bilgisayarınızdan veya cep telefonunuz üzerinden yasaklanan bir siteye girmek için bazı ayarları ve uygulamaları indirerek bu sorunun önüne geçme fırsatını yakalamış olacaksınız. bu konuda ilk yapmanız gereken Bilgisayarınızın internet sağlayıcısı olan DNS ayarlarını değiştirmek en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Devamlı olarak güncellenen DNS ayarlarını değiştirme işlemini yaptıktan sonra sizlerde yasaklanan sitelere girme şansını bulmuş olacaksınız.

Windows işletim sisteminde DNS ayarı değiştirmek için izlemeniz gereken yöntemler;

  1. Denetim masasına girişi yapın ve ya sağ alt köşede ağ bağlantısı simgesi veya wifi simgesine tıklayın.
  2. Burada bulunan internet bağlantınızı seçin
  3. Sonra karşınıza çıkan sayfada yer alan özellikler kısmına tıklayın
  4. Eğer bağlantınız kablosuzsa burada bulunan kablosuz ağ bağlantısı seçin ve özellikler menüsüne tıklayın.
  5. Sonra özellikler menüsünde karşınıza çıkan İnternet protokolü Sürüm 4 bölümüne bölümünü seçip özelliklere tıklayın.
  6. Güncel DNS ayarları olarak sırasıyla  8.8.8.8  ve alt satıra 8.8.4.4. rakamlarını yazın. Sonra aşağısında bulunan tamam tuşuna tıklayınız.

Bu ayaları yaptıktan sonra sizlerde artık erişim engeli bulunan yasaklı sitelere giriş yapma şansını yakından bulmuş olacaksınız. İşte merak ettiğiniz Yasaklı sitelere girmek için yapılması gerekenler hakkında sizlere ipuçları.