Android telefonlarda SMS engelleme

Android telefonlarda SMS engelleme

İstenmeyen mesajların giderek hayatımıza girmesinden sonra Android telefon kullanıcılarının bu mesajları engellemek için yapması gerekenler hakkında sizlere bilgiler verelim. İşletim sistemi olarak bazı telefonlarda biraz karışık olan Android işletim sisteminde bulunan telefonunuza gelen mesajı engellemek telefonlardan telefonlara farklılık göstermektedir. Hatta bazı telefonlarda SMS engelleme özelliğinin bulunmamasından dolayı kullanıcıların basit bir program yardımı ile bu hizmetten kurtulacağını açıklamak istiyoruz.

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz bulunuyorsa bu konuda yapmanız gereken ilk önce telefonunuz ayarlar bölümünden veya mesajlar bölümünden SMS engelleme servisini devreye sokmak olacaktır. Ancak bazı telefonlarda bulunmayan bu özellikten sonra Google Play mağazasından SMS engelleme programlarını indirerek istenmeyen mesajlardan kurtulma şansını yakalamış olacaksınız.

Android işletim sistemine sahip telefonunuzda Google Play uygulamasına girerek buradan Black List programını telefonunuz indirmeniz gerekmektedir. Türkçe anlamı Kara liste olan bu program sayesinde telefonunuza gelen istenmeyen SMS’leri engelleyecek aynı zamanda istemediğiniz numaraların sizleri rahatsız etmesinin de önüne geçme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken telefonunuzdan Kara liste uygulamasına giriş yapmak olacaktır. Sonra sol üst tarafta bulunan kara liste bölümüne tıklayarak yeni bir menünün içerisine giriyorsunuz. Burada karşınıza çıkan iki seçenekten birisine tıklıyorsunuz ve engellemek istediğiniz kişinin numarasını yazarak numara ekle kısmına basıyoruz. Bu kişi eğer menünüzde bulunuyorsa yapmanız gereken numaralar bölümünden o kişinin üstüne tıklayarak engellemek olacaktır.  Bu uygulamayı yaptığınız zaman SMS ve arama engellemesi aynı zamanda olacaktır. Bu yüzden isterseniz uygulama içerisinden bunlardan bir tanesini kaldırma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Son derece basit olan bu yöntemi kullanarak sizlerde telefonlarınıza gelen SMS’leri engellenme şansını yakalamış olacaksınız.